7 marca 2018

o nas

Dlaczego rodzice robią fajne rzeczy?
Bo mogą.
I potrafią.
A jak jeszcze nie potrafią, to zaraz będą.

Nazywam się Inez i dotychczas określały mnie raczej tytuły, stopnie, książki i języki, ale kiedy na świecie pojawiła się córeczka, to ów świat przemówił do mnie zupełnie nowym zestawem języków, celów i satysfakcji. I teraz entuzjazm do działania to moja kawa, herbata i coca-cola w jednym, a nakręcają go między innymi codzienne małe sukcesy na polu kreatywności rodzica.

Strona powstała po to, żeby się tą radością podzielić, prywatnie, na boku, ale szybko okazało się, że wokół mnie – w najbliższej rodzinie, wśród przyjaciół, ale też dalszych znajomych i wreszcie wcale nieznajomych kryje się tyle inspirujących historii i przykładów na niesamowite pomysły związane z zabawą, opieką czy wychowaniem dzieci, że prywatny blog zamienił się w otwarty portal – otwarty na Was i Wasze dokonania. Są tu porady, są instruktaże, są inspiracje, są recenzje i prezentacje osiągnięć – ta lista potrafi zaskoczyć. Rodzic potrafi! Także samego siebie, bo większość opisywanych projektów to rzeczy, które powstawały „po prostu”, „na co dzień”, w ferworze rodzinnego dnia codziennego – prezent dla dziecka, zabawka, strój, bajka i wiele innych,

Fascynujące jest to, że w niezobowiązujących, czasem przypadkowych rozmowach okazuje się, że niemal każdy w swojej rodzicielskiej szufladzie ma szereg osiągnięć, których dotychczas sam nie doceniał, a którymi warto się podzielić. Dzielnie grzebią więc teraz namówieni rodzice w domowych archiwach i odmętach własnej pamięci, i pokazują, co stworzyli. A niedawny sukces zachęca do nowych pomysłów, koło się domyka, otwierają się możliwości.

Więc tytułowe „my” to właśnie wciąż rozrastająca się – bo otwarta! – grupa rodziców i ekspertów, którzy potrafią i mówią o tym otwarcie.

A na koniec dobra wiadomość: żeby podzielić się na łamach portalu swoim osiągnięciem nie musisz być mistrzem słowa. Opis merytoryczny i ewentualny materiał dodatkowy (zdjęcia, filmy, szkice itd) w zupełności wystarczą, bo gdzieś między kaszką a kolejnymi studiami, z miłości do polszczyzny, zapewniam profesjonalną redakcję nadesłanych tekstów.

Napisz, dołącz, pokaż, co potrafisz 🙂

kontakt@rodzicpotrafi.pl