w chuście: awaryjnie zamiast chusty zwykły szalik – jak zawiązać?

Co zrobić, kiedy nie będzie chusty pod ręką? Kiedy zapomnimy ją spakować, albo w ogóle jej nie mamy, bo na co dzień nie nosimy dziecka, ale tu i teraz nagle by się koniecznie przydała? Wyobraź sobie, że oto zdarza się awaria – na przykład powietrze uchodzi z kółka w wózku i trzeba dziecko wziąć na ręce i jeszcze pociągnąć za sobą bezużyteczne żelastwo, więc choćby częściowe odciążenie będzie na wagę złota. Albo mamy dziecko z alergią na usypianie w wózku i chusta musi być i już, inaczej walka o drzemkę będzie trwać i trwać, a akurat w ferworze pakowania została w domu. Więc co wtedy? Wtedy przydaje się zwykły szalik, a najlepiej dwa (można np. pożyczyć od koleżanki 😊 ) i zawiązać w nie dziecko. Na dłuższą metę nie będzie to nazbyt wygodne, nie polecam tego jako stałego rozwiązania z cyklu co będę na chustę wydawać, bo szalik ostatecznie nie posłuży ani dziecku, ani Twojemu kręgosłupowi (wtedy poczujesz jaka jest różnica pomiędzy porządnie tkanym materiałem a cienkim szalem 😊), ale na szybki kryzys taka kreatywność idealna!

I nie mam tu na myśli tylko ciężkich, grubych, szerokich, zimowych szalików, bo sprawdzi się każdy materiał, nawet zwiewny letni szaliczek (w zależności od jego szerokości rozłożymy go tylko pod pupą malucha albo na całym dziecku, jak klasyczną chustę). Ponieważ zazwyczaj szaliki nie mają długości 3 czy 4 metrów, dlatego takie udawane wiązanie nie będzie odwzorowywało typowych wiązań chustowych, a jedynie korzystało z niektórych zasad chustowania.

Ale co tu wiele gadać – oto szybki instruktaż z żywym modelem 😊

Jak szybko „zachustować” dziecko za pomocą zwykłego szalika?

 

 


 

DOMINIKA

Świeżo upieczona mama, niewiele dłużej żona, nadłużej położna i doradczyni noszenia dzieci w chustach i nosidłach. Absolutna swej pracy z kobietami (i ich rodzinami) oraz niemowlakami entuzjastka. Hobbystycznie tancerka amerykańskiego swinga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *