domowe zabawki: podaruj dziecku trochę szelestu

Podaruj, czyli daj w prezencie, a jak prezenty to piękne opakowania, bo przecież nawet najmniejsza czekoladka elegancko zawinięta i przewiązana nabierze iście odświętnego charakteru. Nasz mały szkrabek raczej jeszcze nie doceni zawartości podarku (chociaż kolorowa grzechotka czy milutki kocyk mogą przykuć uwagę na dłużej), ale z całą pewnością ucieszy się z tego, co na zewnątrz. Kolorowy papier do pakowania i wstążka nie tylko wizualnie interesują malucha – świecące, połyskujące, mieniące się materiały to zawsze spora frajda – ale też cieszą małe paluszki. A jeszcze szelest! Tyle funkcji w jednym, FisherPrice może nam skoczyć.

Więc zamiast martwić się – przed świętami, czy inną „prezentową” okazją, że nie zdążymy ogarnąć tematu na czas, bo dziecko, zróbmy to z dzieckiem, zostawiając trochę gadżetów w zapasie, żeby były dla maluszka. Niech ogląda, słucha i dotyka. A wstążeczki dodatkowo można rozwiązywać (wciąż najlepsza zabawa to ta z elementami demolki) – zawiązujemy wstążkę na przytulance albo butelce albo czymś, co samo stoi lub możemy łatwo przytrzymać w ręce i pokazujemy dziecku, że jak pociągnie za koniec to się wstążka rozwiąże. można też tą wstążką przewiązać zwiniętą tetrę albo rulon kolorowego papieru (tylko tu trzeba się upewnić, że nie jest zbyt ostry na brzegach) – i dawać do rączek małemu odkrywcy.

20-30 minut obmacywania i obśliniania nowych faktur murowane.

A jak jeszcze zamiast papieru do owijania wybierzemy torebkę – taką bardziej eko, z cienkiego szeleszczącego papieru – którą dziecko może do woli „boksować”, grając tym jej szelestem, to jeszcze z kwadrans dojdzie 😉

 


 

INEZ

Literaturoznawca, tłumaczka, przyszły automatyk. Debiutuje w roli mamy, więc rozpiera ją energia. Zamiast kawą nakręca się entuzjazmem i uśmiechem córeczki. Stworzyła tę przestrzeń dla rodziców, którzy tak jak ona poczuli, że potrafią, i chętnie podzielą się swoimi małymi wielkimi sukcesami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *